random
random
random
random

„Pieczeń z sarny I”Składniki:


1 kg sarniny bez kości, 10 dag wędzonej słoniny, 1 cebulka, 10 dag masła, 2 dag mąki pszennej, 0.5 szkl. śmietany, 0.5 szkl. białego wina, sól, pieprz naturalny, mielony, jałowiec, smalec lub olej.

Bejc: 0.5 szkl. octu, 1 duża cebula, 1 mała marchew, 1 mała pietruszka, 1 mały por, 2 szkl. wody, liść laurowy, ziele angielskie, pieprz naturalny.

Sposób wykonania:


    Przygotować bejc z podanych warzyw korzeniowych i pokrojonej w drobną kostkę cebuli oraz wody, octu i przypraw. Bejc przegotować, wystudzić i włożyć do niego mięso (w kamiennym garnku). Mięso bejcować 2 dni. Po upływie tego czasu mięso wyjąć z zalewy i oczyścić. Sarninę naszpikować słoniną, posolić i posypać pieprzem. Rondel wysmarować olejem lub smalcem, włożyć do niego mięso i szybko obsmażyć. Obsmażone mięso skropić wodą i winem, dodać masło i dusić pod przykryciem na wolnym ogniu z dodatkiem posiekanej cebuli i kilku ziarenek jałowca do miękkości. W trakcie duszenia podlewać winem i odrobiną bejcy. Po uduszeniu mięso wyjąć, a sos zagęścić niewielką ilością zawiesiny z mąki pszennej i wody. Na koniec sos wzbogacić zahartowaną śmietaną. Mięso wyporcjować i podawać na ciepło z sosem do ziemniaków.


[Komentarzy: 0]
Kuchnia polska © 2002 - 2012