random
random
random
random

„Budyń z manny i dyni”Składniki:


1 kg dyni, 2 szkl. mleka, 30 dag kaszy manny, 5 dag masła lub margaryny, 3 jaja, 15 dag cukru, skórka cytrynowa, porcja cukru waniliowego, sól do smaku, tłuszcz i tarta bułka do formy.

Sposób wykonania:


    Przygotować formę. Dynię umyć, obrać, usunąć pestki, opłukać, pokrajać, zalać małą ilością wrzącej wody, ugotować i przetrzeć. Dodać mleko, zagotować i wsypywać stopniowo mieszając, kaszę, ugotować i ostudzić. Z żółtek, tłuszczu i kaszy przygotować masę, dodać cukier, skórkę cytrynową i cukier waniliowy oraz ubitą pianę, lekko wymieszać. Masę wyłożyć do formy, zamknąć i gotować.

    Gotowanie masy: gęstą masę wkłada się do wysmarowanej tłuszczem, zamykającej się szczelnie formy i umieszcza w naczyniu z wrzącą wodą sięgającą do trzech czwartych wysokości formy. Gotuje się pod przykryciem przez 45 min. W razie braku formy można masę budyniową wypiekać w piekarniku, w odpowiednio dobranych naczyniach, włożonych do drugiego większego naczynia z wrzącą wodą (pod przykryciem). Ugotowany budyń wyjmuje się z wody, po upływie 5 min.

    Podawać na gorąco, posypany cukrem pudrem, jako drugie danie, bądź na kolację.


[Komentarzy: 0]
Kuchnia polska © 2002 - 2012