random
random
random
random

„Chińskie krewetki”Składniki:


30 sztuk dużych krewetek, 3 łyżeczi od herbaty soli chińskiej o nazwie Ye-Tsin, mała puszka przecieru pomidorowego najlepiej z pomidorów włoskich, 0.5 szkl. oleju z oliwek, 4 ząbki czosnku, 1 lub 2 ostre papryczki o nazwie Madam Channet, mogą być też inne byle byłyby ostre, makaron długi i cienki.

Sposób wykonania:


    Makaron normalnie zagotować tak jak do zupy i odstawić, nie spuczać zimną wodą, ale żeby ono sie nie skleiło, polać trochę oliwy po makaronie.

    Krewetki rozmrażamy w letniej wodzie, to trwa ok. 10 min. Następnie pszecinamy je na grzbiecie i usuwamy czarną żyłkę. Olej rozgrzewamy w woku lub w głębokim garnku, w międzyczasie na talerzyku kładziesz krewetki, na te krewetki daj pocięty czosnek, na dwie połowy pocięte papryczki i posyp to solą Ye-Tsin. Jeśli olej jest już bardzo rozgrzany to wrzucamy te krewetki z talerzyka do oleju i szybko przykrywamy spotkiem, aby się nie poparzyć, one muszą się piec ok. 4 min., regularnie mieszamy je, jeśli upłynie 3 min. pieczenia to dadajemy puszkę przecieru pomidorowego i tą ostatnią minutę trzeba ciągle mieszać. Po 4 min. wyłanczamy ogień i wtedy dodajemy 0.5 szkl. wody, aby powstał sos.

    Na talerzyk dajemy makaron, może byc też i ryż, na to dajemy pare krewetek z sosem i jedzonko jest gotowe. Smacznego!

    Autor zapomniał się podpisać.


[Komentarzy: 0]
Kuchnia polska © 2002 - 2012