random
random
random
random

„Dzika kaczka na sposób rumuński”Składniki:


1 młoda, sprawiona, świeża kaczka, 30 g stopionego masła, pieprz, 4 cebule obrane i pokrojone w cienkie krążki, 300 ml gorącego bulionu z dziczyzny lub innego mięsnego bulionu, 50 ml białego wytrawnego wina, 100 ml zalewy z kiszonych ogórków.

Sos: 2 łyżki mąki ziemniaczanej, rozmieszane z małą ilością zimnej wody, 2 łyżeczki ekstraktu z dziczyzny lub ekstraktu mięsnego, 300 g ogórków kiszonych i grubo posiekanych, pieprz i sól, 400 g kwaśnej śmietany.

Sposób wykonania:


    Piekarnik rozgrzać do 220°C. Kaczkę wewnątrz i z wierzchu natrzeć pieprzem i posmarować stopionym masłem. Położyć na grzbiecie w brytfannie i polać resztą masła. Obok kaczki rozrzucić cebulę i wsunąć do piekarnika. Po 20 min. dolać bulion, wino i zalewę ogórkową. Kiedy płyn zacznie wrzeć, zmniejszyć temperaturę do 175°C. Brytfannę przykryć i dusić przez następne 30 min. Gotową kaczkę wyjąć i trzymać w cieple. Sos odtłuścić, zmieszać z mąką ziemniaczaną i ekstraktem z dziczyzny, wygotować do gęstości. Dodać ogórki, mocno przyprawić pieprzem i solą, domieszać śmietanę i zagrzać, ale już nie gotować. Kaczkę podzielić na części i polać sosem.


[Komentarzy: 0]
Kuchnia polska © 2002 - 2012