random
random
random
random

„Galaretka z nóżek”Składniki:


2 nóżki wieprzowe (1 kg) oczyszczone i umyte, mała golonka (0.5 kg), 20 dag skórek wieprzowe ze słoniny lub boczku, 2 ząbki czosnku, cebula, liść laurowy, parę ziaren ziela angielskiego, sól i pieprz, jajko na twardo, pare ziaren groszku zielonego, marchewka, szczypta pietruszki (posiekanej).

Sposób wykonania:


    Nóżki wieprzowe i małą golonkę porąbać na małe kawałki. Można też dodać skórki wieprzowe ze słoniny lub boczku. Zalać zimną wodą i gotować, aż odpadnie od kości. Na 0.5 h przed końcem gotowania dodać: ząbki czosnku, cebulę, liść laurowy, parę ziaren ziela angielskiego, sól i pieprz. Następnie wywar odcedzić. Z odcedzonego mięsa wybrać kości i przypraw. Mięso włożyć na powrót do wywaru i zagotować. W porcjowych miseczkach położyć na dnie po plasterku jajka na twardo, parę ziaren zielonego groszku z konserwy, plasterek marchewki z wywaru i szczyptę posiekanej zielonej pietruszki. Na tę dekorację rozłożyć mięso i zalać je wywarem. Wywar powinien być esencjonalny i powinno go być tylko tyle, by pokrył mięso w miseczce.

    Przed podaniem galaretkę lekko podważyć nożem i wyłożyć na talerzyk spodem do góry. Nie zdejmować skrzepniętego na powierzchni tłuszczu.


[Komentarzy: 0]
Kuchnia polska © 2002 - 2012