random
random
random
random

„Gęś nadziewana kaszą”Składniki:


Gęś, 2 dag suszonych grzybów, 20 dag włoszczyzny, 20 dag kaszy, 2 jaja, 5 dag cebuli, 3 łyżki posiekanej naci pietruszki, sól, majeranek, mielony pieprz.

Sposób wykonania:


    Skórę i mięso gęsi oddzielić od kości: odciąć szyję i skrzydła w drugim stawie, pozostałe przy tuszce kości skrzydeł oraz nóg wyłamać ze stawów i usunąć, nie rozcinając mięsa, rozciąć skórę wzdłuż grzbietu od szyi do kupra i oddzielić ją od kości wraz z mięsem. Szkielet usunąć. Tłuszcz oddzielić, pokrajać i stopić. Skórę wraz z mięsem natrzeć majerankiem i osolić.

    Przygotować nadzienie: z podrobów i kości gęsi oraz z suszonych grzybów i włoszczyzny ugotować wywar, osolić i odcedzić. Podroby i grzyby drobno pokrajać, włoszczyznę i kości usunąć. Kaszę zatrzeć białkiem, obsuszyć, zalać wrzącym wywarem, ugotować na sypko i ostudzić. Cebulę pokrajać w drobną kostkę i usmażyć na gęsim tłuszczu na złoty kolor, a gdy ostygnie - utrzeć z żółtkami. Do kaszy dodać pokrajane podroby, grzyby, cebulę utartą z żółtkami oraz nać pietruszki, wymieszać dokładnie i przyprawić solą i pieprzem. Z pozostałego białka ubić pianę, dodać do kaszy i lekko wymieszać. Nadzienie włożyć do tuszki, zaszyć, uformować, ułożyć w naczyniu do pieczenia i umieścić w nagrzanym piekarniku. Piec skrapiając wodą i gęsim tłuszczem.

    Podawać na gorąco z ziemniakami i surówką z czerwonej kapusty.


[Komentarzy: 0]
Kuchnia polska © 2002 - 2012