random
random
random
random

„Kiszka krwista I”Składniki:


1.5 kg mięsa z głowy wieprzowej, 1 kg podgardla, 0.3 kg skórek wieprzowych, 0.75 kg okrawków mięsa, 15 małych czerstwych bułeczek, 1 l krwi wieprzowej, 5 łyżek soli, 3 duże cebule, 1 łyżka utartego majeranku, 1 łyżeczka mielonego pieprzu, 10 ziaren ziela angielskiego (rozdrobnić), 2 sztuki liści laurowych, 7 - 8 m osłonki z cienkiego jelita wieprzowego.

Sposób wykonania:


    Podgardle udusić z pokrojoną w kostkę cebulą. Bułki pokroić i namoczyć w krwi. Głowiznę ugotować do stanu półmiękkiego i pokrajać w kostkę o boku 1 - 2 cm. Skórki wieprzowe i okrawki mięsa ugotować do stanu półmiękkiego i wraz z bułką zemleć dwukrotnie w maszynce do mięsa z sitkiem o małych oczkach. Następnie wszystkie rozdrobnione składniki połączyć, dodać sól i przyprawy oraz dokładnie wymieszać, aż do uzyskania jednolitej masy.

    Wymieszaną masą napełnić dość luźno osłonki, przewiązując je co 10 - 12 cm na małe kiełbaski, końce luźno związać. Kiszki wrzucić do wrzątku, włożyć liść laurowy i gotować na wolnym ogniu ok. 45 min. Wyjąć z wrzątku, opłukać gorącą, a następnie zimną wodą i przenieść w chłodne miejsce dla ostudzenia. Przechowywać w chłodziarce. Wyrób krótkotrwały.


[Komentarzy: 0]
Kuchnia polska © 2002 - 2012