random
random
random
random

„Kuropatwy z zieloną papryką”Składniki:


2 młode, sprawione kuropatwy, 1 obrany, rozniecony ząbek czosnku, 1""2 łyżeczki pieprzu, 3 łyżki stopionego masła, 2 cienkie plasterki słoniny (10x20 cm).

Na jarzynkę: 3 łyżki oliwy z oliwek, 2 łyżki masła, 1 obrana i posiekana cebula, 2 strąki zielonej papryki, bez pestek i ścianek wewnętrznych, pokrojone w drobną kostkę, 1 łyżeczka tymianku, 1/3 łyżeczki pieprzu, szczypta pieprzu cayenne, 4 łyżeczki rodzynek, 1 kwaskowe jabłko, obrane, bez gniazda nasiennego, drobno pokrojone, 6 łyżek 30% śmietanki, sól i pieprz.

Sposób wykonania:


    Piekarnik nagrzać do 220°C. Kuropatwy natrzeć w środku i z wierzchu pieprzem, posmarować stopionym masłem. Plasterki słoniny położyć na piersiach, schować pod nie skrzydełka, nóżki i dobrze obwiązać kuchenną nicią. Resztę topionego masła wlać do brytfanki. Położyć w niej kuropatwy piersią do góry i piec w piekarniku 30 min. W tym czasie rozgrzać w rondelku masło i oliwę, wrzucić cebulę, wymieszać ją z tłuszczem, dodać paprykę i podsmażyć lekko, mieszając. Zmniejszyć ogień, wsypać tymianek, pieprz, pieprz cayenne i w rondelku z uchyloną pokrywką dusić prawie do miękkości. Od czasu do czasu zamieszać. Na koniec dodać rodzynki i jabłko. Zdjąć z kuropatw plasterki słoniny i drobno pokrojone, podać razem z pieczystym. Sos odtłuścić, do brytfanki włożyć paprykę. Kuropatwy polać śmietanką. Piec jeszcze 10 - 15 min., polewając kilka razy sosem.


[Komentarzy: 0]
Kuchnia polska © 2002 - 2012