random
random
random
random

„Marcepan”Składniki:


Masa serowa: 15 dag margaryny, 80 dag tłustego twarogu, 6 jajek, 1.5 szkl. cukru, 1 łyżka mąki ziemniaczanej, 1.5 łyżeczki proszku do pieczenia.

Masa makowa: 4 jajka, 25 dag maku, 4 łyżki mąki, 35 dag cukru, 6.5 dag margaryny, 1.5 łyżeczki proszku do pieczenia, kilka kropli aromatu migdałowego.

Polewa czekoladowa, wiórki kokosowe do posypania.

Sposób wykonania:


    Twaróg utrzeć. Żółtka z cukrem utrzeć na pianę, dodawać po łyżce ser, a na końcu stopianą margarynę. Wszystko ucierać tak długo, aż powstanie puszysta masa.

    Ubić na sztywno pianę z białek i delikatnie wymieszać z masą serową. Wypłukany, sparzony i odsączony mak przekręcić przez maszynkę do mięsa z sitkiem o drobnych otworach. Do maku dodawać kolejno: żółtka utarte z cukrem, przesianą mąkę wymieszaną z proszkiem do pieczenia, stopioną margarynę, a na końcu ubitą na sztywno pianę z białek. Wymieszać na pulchną masę.

    Wysoką prostokątną formę posmarować margaryną i wlewać do niej na przenian 3 łyżki masy serowej i 3 łyżki masy makowej. Piec w piekarniku nagrzanym do tem 190°C ok. 50 min. Polać polewą czekoladową i posypać wiórkami kokosowymi.


[Komentarzy: 0]
Kuchnia polska © 2002 - 2012