random
random
random
random

„Naleśniki z nadzieniem warzywnym”Składniki:


Nadzienie: 500 g sezonowych warzyw (np. marchwi, groszku cukrowego w strączkach, młodej kalarepki), 150 ml słodkiej śmietanki, 2 łyżki masła, 1 łyżka posiekanej natki pietruszki, 2 gałązki natki pietruszki do przybrania, 0.5 łyżeczki mąki ziemniaczanej, sól, pieprz biały, mielony.

Ciasto: 100 g mąki, 50 g mąki ziemniaczanej, 200 ml mleka, 2 jajka, 2 - 3 łyżki oleju, po 1 łyżeczce estragonu, natki pietruszki i cząbru.

Sposób wykonania:


    Warzywa oczyścić, umyć i drobno pokroić: marchewki w plasterki, kalarepki w słupki, strączki groszku cukrowego przepołowić w poprzek itp. Rozdrobnione warzywa zblanszować (krótko obgotować) w osolonej wrzącej wodzie, a po wyjęciu zahartować (przelać zimną wodą). W garnku roztopić masło, wrzucić odsączone warzywa, trochę je poddusić, ale tak, żeby pozostały jędrne, potem podlać słodką śmietanką i zagęścić mąką ziemniaczaną rozmieszaną w zimnej wodzie. Doprawić do smaku solą oraz mielonym białym pieprzem i postawić w ciepłym miejscu. Następnie sporządzić ciasto naleśnikowe. Wybić jajka ze skorupek, oddzielić białka od żółtek. Z białek ubić sztywną pianę i odstawić na bok. W drugiej misce dokładnie roztrzepać żółtka z mlekiem, dodać szczyptę soli, dosypać mąkę oraz mąkę ziemniaczaną ciągle ubijając, aż na powierzchni ciasta pojawią się pęcherzyki powietrza. Wówczas do ciasta ostrożnie dodać ubitą pianę z białek oraz zioła. Ciasto powinno mieć konsystencję gęstej śmietany. Na gorącym oleju usmażyć naleśniki. Naleśniki wyłożyć na ogrzany półmisek i trzymać w cieple. Nadzienie podgrzać, przyprawić posiekaną natką pietruszki, rozłożyć na naleśnikach, które należy złożyć i podać na ciepło przybrane gałązkami natki pietruszki. Idealnie pasującym napojem jest lekkie białe wino.


[Komentarzy: 0]
Kuchnia polska © 2002 - 2012