random
random
random
random

„Przekąska na kolację przy świecach”Składniki:


(porcja dla 2 osób) Średnie pieczarki - kroimy w średniej grubości plasterki (tneimy z góry na dół, leżące kapeluszem do dołu), 1 średnia cebula (kroimy w plastry lub dość grubą kostkę), 1 pomidor (kroimy w plastry w poprzek), pół czerwonej papryki (kroimy w krótkie paski), pół kiełbasy podwawelskiej (kroimy w kostkę; kiełbasa może być dowolna, ale nie może być ani za tłusta, ani zbyt mocno podwędzona), 1 mandarynka (dzelimy ją "anatomicznie"" na kawałki), 6 - 8 zielonych winogron (kroimy wzdłuż na połówki; warto wygrzebać pestki), 10 czarnych oliwek (kroimy na trzy części), słonina (kroimy w drobną kostkę).

Sposób wykonania:


    Słoninę wrzucić na patelnię (powinna zakrywać 0.75 powierzchni "normalnej" wielkości patelni). Kiedy stopi się, dodać cebulę.

    Kiedy cebula zacznie sie szklić, dołożyć pieczarki i kiełbasę. Gdy pieczarki podrumienią się od spodu, mieszamy całość i dodajemy kiełbasę. Trzymamy chwilę (3 - 4 min.) na ogniu, potem kładziemy z góry pomidory i mandarynkę (nie mieszamy). Czekamy do momentu, kiedy plastry pomidora wyraźnie zjaśnieją, mieszamy wszystko, trzymamy chwilę na ogniu i dodajemy winogrona i oliwki (znowu nie mieszamy). Pilnujemy, żeby winogrona nie puściły za dużo soku - w momencie kiedy zaczynają wyraźnie mięknąć, zdejmujemy calość z ognia na 1 min., dodajemy 4 łyżki kwaśnej śmietany, mieszamy i gotowe :)

    Nie od rzeczy jest dodając winogrona, skropić całość odrobiną! Jacka Danielsa albo śliwowicy (koniecznie slodkiej!). Ale można też powyższe podać w osobnych pojemnikach :)

    Autorem przepisu jest Michał (mailto: m@univ.gda.pl).


[Komentarzy: 0]
Kuchnia polska © 2002 - 2012