random
random
random
random

„Rolada wieprzowa I”Składniki:


70 dag mięsa od szynki, 1 konserwowy ogórek, 15 dag okrawek z mięsa lub boczku wędzonego, surowego, 1 cebula, 2 płaskie łyżeczki mąki, 0.5 szkl. śmietany, 10 dag margaryny, pieprz mielony, pieprz ziołowy, sól, musztarda.

Sposób wykonania:


    Mięso umyć, pokroić w szerokie plastry (4) i rozbić lekko tłuczkiem z jednej strony. Ogórek, obraną cebulę i okrawki z mięsa zemleć w maszynce. Do uzyskanej masy dodać przyprawy i musztardę wg smaku. Na płaty mięsa nakładać farsz w formie wałeczka przy krawędzi jednego dłuższego boku. Krawędzie krótszych boków lekko założyć do wewnątrz, a następnie zawinąc mięso w roladę podobnie jak zwija się strucle. Rolady można owinąć białą nitką lub spiąć szpilkami do mięsa.

    Na rozgrzany tłuszcz włożyć mięso i obsmażyć z obu stron na złoty kolor, podlać wodą, przykryć i dusić do miękkości. Miękkie mięso wyjąć i odłożyć w ciepłe miejsce. Z niewielkiej ilości wody i mąki sporządzić zawiesinę i zagęścić nią sos, zagotować, odstawić z ognia, dodac zahartowaną śmietanę i przyprawić solą do smaku.


[Komentarzy: 0]
Kuchnia polska © 2002 - 2012