random
random
random
random

„Szparagi z wody II”Składniki:


Sposób 1: 500 g szparagów, 150 g wędzonego boczku, 1 mała cebula, 2 łyżki masła, 2 łyżki cukru, sól.

Sposób 2: 500 g szparagów, 1 łyżka tartej bułki, 2 łyżki masła, sól.

Sposób wykonania:


    Zanim przystąpi się do gotowania szparagów trzeba sobie przyswoić kilka zasad.

    Po pierwsze: najlepsze są świeże szparagi, zaraz po zebraniu, jeśli jednak trzeba je przechowywać, to najlepiej zawinięte w wilgotną ściereczkę, w lodówce, w temp. do 3º C, z tym że przechowywać je nie dłużej niż 7 dni.

    Po drugie: „ nie ma szparagów łykowatych - są tylko źle obrane". Trzeba uważać przy obieraniu na główkę szparaga i obierać go zawsze od główki w kierunku miejsca ucięcia. Grubą końcówkę po prostu odciąć.

    Po trzecie: przed gotowaniem zebrać szparagi w jeden pęczek i związać bawełnianą nicią. Niektórzy radzą stawiać pęczek szparagów pionowo, tak żeby główki wystawały nieco ponad poziom wody.

    Sposób 1: po przygotowaniu szparagów, włożyć pęczek do gotującej się wody, zaraz po ponownym zagotowaniu odcedzić i powtórnie zalać szparagi wrzątkiem. Dodać sól, cukier, ew. masło. Gdy będą miękkie odcedzić je, zdjąć nitkę. Boczek i cebulkę pokroić w kostkę, usmażyć i posypać nimi ugotowane szparagi.

    Sposób 2: szparagi gotować w osolonej wodzie 15 - 20 min. Odcedzić i ułożyć na półmisku. Masło rozpuścić na patelni lub w rondelku. Przysmażyć na nim tartą bułkę i polać szparagi.


[Komentarzy: 1]
Kuchnia polska © 2002 - 2012