random
random
random
random

„Torcik lekki śmietankowy”Składniki:


1.5 porcji biszkoptu malućkiego (i to tak przecinam spokojnie na 4 (torcik robię z trzech krążków)) Krem: 3 kubki śmietany kremówki (2 puszki do kremu - 1 na boki i do dekoracji), 1 duży cukier waniliowy (lub 2 małe), 1 mały cukier waniliowy, puszka brzoskwiń (pokrojonych w kostkę - parę plasterków można zostawić do dekoracji), 1 galaretka brzoskwiniowa lub pomarańczowa (rozrobić z 1 szkl. wody), 1 galaretka agrestowa (rozrobić z 1 szkl. wody) - tym razem użyłam jej tylko do dekoracji (czyli do napisu 6 lat), 1.5 łyżeczki żelatyny, przyozdobienie wg uznania (ja kupiłam gotowe kwiatuszki). Poncz: półwytrawne wino białe, sok z brzoskwiń, tortownica o średnicy 26 cm.

Sposób wykonania:


    Biszkopt zrobić wg przepisu (generalnie chodzi o to, żeby był z 6 jajek, a ja zawsze robię ten).

    Poncz: sok z puszki wymieszać z winem w proporcji 1/3 wina na 2/3 soku, ale to już radzę wg uznania. Ja miałam słodki bardzo sok z brzoskwiń.

    Krem: 2 puszki kremu ubić z cukrem waniliowym, pod koniec ubijania dodać galaretkę pomarańczową lekko już ściętą. Wrzucić pokrojone w kostkę brzoskwinie i łyżką drewnianą wymieszać.

    Krążek ciasto posmarować ponczem, rozłożyć krem, położyć drugi krążek, posmarować go ponczem i posmarować krążek. Trzeci krążek położyć na ciasto i najlepiej włożyć go do lodówki aby się krem z galaretką ściął jeszcze. Trzeci krążek też smaruję ponczem.

    1 kubek śmietany kremówki ubić z małym cukrem waniliowym, dodać delikatnie żelatynę (można zamiast żelatyny wlać zieloną galaretkę). Wyłożyć taka ubitą śmietaną boki i wierzch ciasta. Przed udekorowaniem góry resztę kremu wkładam do lodówki, aby się ściął z żelatyną lepiej. Dekoracja tortu to już wg uznania.

    Ja na tym torcie rozłożyłam kwiatki (kupne, choć z masy marcepanowej można zrobić samemu), na ok. przejechałam kremem, z galaretki zrobiłam napis, i z plasterków brzoskwiń dekorację pod napisem.

    Życzę smacznego :))

    Autorem przepisu jest Wróbelek (mailto: ania_wrobelek@interia.pl).


[Komentarzy: 0]
Kuchnia polska © 2002 - 2012