random
random
random
random

„Warzywa faszerowane kurkami”Składniki:


700 g kurek, 150 g tartego żółtego sera, 150 g boczku, 500 ml wywaru mięsnego (może być z kostki), 250 ml śmietany, 2 cebule, 150 g chudej szynki, 2 łyżki mąki, 2 łyżki masła, 2 łyżki oleju, 125 ml przecieru pomidorowego, sól, pieprz.

1 kg różnych warzyw: cukinie, ogórki, pomidory, bakłażany.

Sposób wykonania:


    Farsz: kurki wyczyścić, opłukać i osączyć. Małe egzemplarze pozostawić w całości, większe grzybki pokroić na kawałki. Cebulę obrać i pokroić w kostkę. Pokroić również boczek. Boczek smażyć na maśle, następnie dodać do niego cebulę i kurki. Po kilku minutach dolać kilka łyżek wywaru, doprawić solą i pieprzem i dusić pod przykryciem przez ok. 15 min. Szynkę pokroić w drobną kostkę i dodać do gotujących się kurek. Na koniec odparować farsz i dodać do niego 4 łyżki śmietany.

    Przygotować warzywa do faszerowania: pomidorom ścinąć czapeczki i wydrążyć środki. Ogórki i cukinie umuć, obierać, przekrawać na pół i wydrążyć ze środków części "pestkowe". Bakłażana przekroić i wydrążyć. Ogórki i bakłażana posolić i odstawić na 0.5 h. Po upływie tego czasu, wypłukać i osuszyć. Wszystkie warzywa napełnić farszem, posypać pieprzem i tartym żółtym serem. Ułożyć je w naczyniu żaroodpornym lub w brytfance, wlać wywar i zapiec pod przykryciem przez 15 min. w temp. 180°C. Bakłażana dobrze jest zapiekać w osobnej brytfance, gdyż jego czas zapiekania jest trochę dłuższy. Sos, który wytwarza się podczas zapiekania wymieszać z masłem i mąką, zagotować i dodać do niego przecier pomidorowy oraz śmietanę. Doprawić go solą i pieprzem. Sosem polewać warzywa i zapiekać już bez przykrycia jeszcze przez 8 - 10 min.


[Komentarzy: 0]
Kuchnia polska © 2002 - 2012