random
random
random
random

„Zupa ścierka II”Składniki:


1.5 l mleka, 4 płaskie łyżki mąki pszennej, 1 jajo, 1 zółtko, sól i cukier.

Sposób wykonania:


    Z przygotowanego mleka odlać jedną szklankę, wsypać do niego mąkę i dokładnie roztrzepać. Resztę mleka zagotować, a gdy będzie wrzące zagęścić je zawiesiną ze szkl. mleka i mąki. Doprowadzić do zagotowania ciągle mieszając. Dodać soli, zdjąć z ognia i zaciągnąć roztrzepanym jajem i żółtkiem. Zupę podawać na gorąco, na słono lub słodko.

    1 kura rosołowa, 20 dag mięsa rosołowego z kością, 1 marchew, 0.5 selera, 1 pietruszka, 1 por, sól, przyrawa do zup. Kluski wątrobowe: 10 dag wątróbki drobiowej, 15 dag wątróbki wieprzowej, 1 jajo, 1 mała cebula, 1 - 2 łyżki bułki tartej, pieprz natrualny, mielony, gałka muszkatałowa.

    Wątrobę zemleć, dodać jajko surowe, przyprawy oraz cebulę pokrojoną w drobną kostkę. Całość wymieszać dokładnie i dodać do gęstości odpowiednią ilość bułki tartej. Wodę zagotować z solą do smaku. Do wrzącej wody wkładać kluseczki wątrobowe za pomocą łyżeczki. Powinny mieć one kształt zbliżony do owalu jaja, lecz nieco mniejszy. Po włożeniu wszystkich odstawić z ognia i pozostawić na kilka minut w ciepłym miejscu. Podawać z rosołem bezpośrednio po odcedzeniu z wywaru, w którym się gotowały. Rosół przygotować podobnie jak rosół weselny z makaronem, tutaj jednak miejsce makaronu zajmują kluseczki wątrobowe.


[Komentarzy: 0]
Kuchnia polska © 2002 - 2012