random
random
random
random

„Papryka nadziewana warzywami”Składniki:


75 dag papryki, 20 dag marchwi, 10 dag selera, 10 dag pietruszki, 20 dag cebuli, 25 dag pomidorów lub 5 dag koncentratu pomidorowego, 10 dag oleju, sól, cukier, sproszkowana papryka do smaku, kwasek cytrynowy, nać pietruszki.

Sposób wykonania:


    Przygotować nadzienie: warzywa pokrajane w paseczki i cebulę pokrajaną w kostkę przysmażyć na oleju, dodać obciągnięte ze skórki i pokrajane w kostkę pomidory lub koncentrat pomidorowy. Wszystkie składniki krótko poddusić, przyprawić do smaku solą, cukrem, sproszkowaną papryką i kwaskiem cytrynowym.

    Owoce papryki upiec, obciągnąć ze skórki, przekrajać wzdłuż na pół, wyjąć pestki i gąbczasty miąższ. Nadzieniem napełnić paprykę, ułożyć w płaskim naczyniu, podlać olejem i kilkoma łyżkami wody lub rosołu, udusić pod przykryciem do miękkości.

    Podawać na gorąco lub na zimno, posypane posiekaną nacią pietruszki. Nadzienie z warzyw można łączyć z ryżem. Do zmniejszonej porcji warzyw dodaje się 10 dag ryżu ugotowanego na sypko. Paprykę można zalać pod koniec duszenia sosem pomidorowym.


[Komentarzy: 0]
Kuchnia polska © 2002 - 2012