random
random
random
random

„Pstrąg na chrupko”Składniki:


Pstrąg, sól, oliwa, panierka z mąki pszennej zmieszanej ze zmielonymi migdałami. Sos: jarska kostka jarzynowa, 0.5 kwaśnego jabłka, szczypta kurkumy, parę świeżych listków szpinaku i mięty, łyżeczka cukru trzcinowego albo łyk soku z ananasa.

Sposób wykonania:


    Pstąga sprawić, umć, osuszyć, pokroić na dzwonka 1.5 - 2 cm grubości, otoczyć w panierce, usmażyć na wrzącym w małym rondelku oleju tak, by ryba była od razu zanurzona w tłuszczu. Kłaść po 2 dzwonka jednocześnie, nie więcej. Przekręcić podczas smażenia. Nie spalić.

    Sos: na rozpuszczonej kostce jarzynowej ugotować płatki obranego jabłka, zabarwić kurkumą na żółto albo szpinakiem na zielono, zakwasić sokiem cytrynowym, złamać smak cukrem trzcinowym albo sokiem ananasa, bardzo krótko zmiksować, zmieszać z pokrojonymi listkami świeżych ziół, podać w miseczce. Na wierzch położyć kilka całych listków ziół.

    Uwaga - taką rybę wszyscy zjedzą w całości, jest jej zawsze za mało. Podaj do tego dania pure - z kartofli, marchwi, kalafiora lub brokuł, bakłażana lub kabaczka.

    Autorem przepisu jest Ludmiła (mailto: focus317@wp.pl).


[Komentarzy: 0]
Kuchnia polska © 2002 - 2012