random
random
random
random

„Śledzie zielone Beaty”Składniki:


1 kg filetów z zielonych śledzi, 1 kg ogórków kiszonych pokrojonych w kostkę, 4 - 5 średnich cebul pokrojonych w kostkę (należy je sparzyć wrzątkiem), słoik musztardy (wg mnie najlepsza jest Sarepska od Kamisa), sól, pieprz.

Zalewa: 1 cebula pokrojona w talarki, 4 ziarenka ziela angielskiego, 5 ziarenek pieprzu czarnego, 2 liście laurowe, szczypta białej gorczycy, 2 ząbki czosnku, sól i cukier do smaku, 1 objętość octu, 2 objętości wody, zalewa musi być schłodzona, pikantna i zakrywać filety - w tej zalewie filety zostawić na 24 h.

Sposób wykonania:


    Składniki zalewy (oprócz octu) doprowadzić do wrzatku i gotować ok. 5 min., po czym dodać ocet i gotować jeszcze ok. 1 min. Wystudzoną zalewą zalać filety śledziowe obrane ze skóry i pozostawić na ok. 24 h.. Po tym czasie osączyć filety z zalewy octowej. Każdą z części filetu posmarować z obu stron musztardą i pokroić na ok. 3 - 4 cm kawałki. Układać warstwami: kawałki śledzi, sól, pieprz, cebula, ogórki kiszone - po ułożeniu warstw całość zalać oliwą (może być olej Kujawski) i pozostawić na minimum 4 h.

    Życzę smacznego, to naprawdę pychota. Pozdrawiam.

    Autorem przepisu jest Beataz1981 (mailto: beata_zawadzka@interia.pl).


[Komentarzy: 0]
Kuchnia polska © 2002 - 2012