random
random
random
random

„Racuchy z woda różaną”Składniki:


80 ml wody różanej, 2 l oleju roślinnego słonecznikowego do frytownicy, 15 g cukru pudru przesiewanego, 60 g masła pokrojonego w kosteczki, 100 g mąki przesiewanej, 3 jajka, cukier brązowy do smaku, szczypta soli.

Sposób wykonania:


    W garnku na ogniu mieszaj za pomocą drewnianej łyżki: wodę różaną, masło i cukier puder.

    2. Do miseczki wrzuć jajka i widelcem roztrzep je dokładnie na jednolitą masę.

    3. Mieszaj co chwilę całość w garnku, tak aby tłuszcz był w płynnej postaci a cukier się rozpuścił. Następnie zmniejsz ogień i jednym ruchem dodaj do garnka mąkę. Mieszaj energicznie drewnianą łyżką aż ciasto uformuje się w kulę. Przypilnuj, aby odkleiło się od brzegów garnka. Rób to przez 2 min. W ten sposób wysuszasz ciasto.

    4. Ciasto przełóż do oddzielnej miski. Garnek odstaw na później. Jajka wlewaj pomału na ciasto i mieszaj drewnianą łyżką. Teraz z powrotem dodaj ciasto do garnka. Pomieszaj całość w garnku aż jajka połączą się z ciastem i powstanie klejąca masa. Garnek nie może stać na ogniu.( Wlewając jajka bezpośrednio do garnka, pod wpływem temperatury, zrobiłaby się jajecznica i dlatego należy zrobić to odwrotnie).

    5. Frytownicę ustaw na 170°C.

    6. Przygotuj sobie: szklankę z wodą i 2 łyżki. Będzie ci to potrzebne do formowania ciasta, aby się nie skleiło na łyżkach i aby powstały z ciasta racuchy o kształcie piłki "rugby". Przygotuj sobie też talerz przykryty papierem do odsączania tłuszczu.

    7. Namocz łyżki w wodzie i przy ich pomocy formuj racuchy o podłużnym kształcie i długości ok. 5 centymetrów. Ten kształt jest nazywany "quenelle" z franc., "dumpling" z ang.

    8. Wkładaj racuchy do frytownicy. Poruszaj sitkiem, aby się nie przykleiły do spodu.

    9. Gdy zauważysz, że podchodzą do góry i będą miały piękny złoty kolor to są gotowe.

    10. Odsącz racuchy z oleju na talerzu z papierem.

    11. Podawaj je, np. z cukrem brązowym, marmoladą, dżemem, także z bitą śmietaną posypaną prażonym sezamem. Kombinuj, wyjdą pychotki!

    Smacznego :)

    Autorem przepisu jest Karna85 (mailto: sow17@interia. pl).


[Komentarzy: 1]
Kuchnia polska © 2002 - 2012