random
random
random
random

„Rosół z daniela po francusku”Składniki:


1.5 l wody, 1 kg mięsa z kością, 15 dkg selera, 10 dkg pietruszki (rdzeni), 4 dkg cebuli (dymki lub szalotki), 0.5 szkl. białego wytrawnego mina, 0.5 szkl. koniaku, 4 dkg masła rakowego, sól, pieprz, i przyprawa do zup do smaku.

Masło rakowe: 24 raki, 0.5 kg masła, koperek.

Sposób wykonania:


    Umyte mięso zalać zimną wódą, posolić i ugotować na małym ogniu pod przykryciem. Warzywa umyć, brać, opłukać i pokrajać karbowanym nożem. Pod koniec gotowania włożyć je z cebulą do rosołu. Miękkie mięso wyjąć z naczynia i po usunięciu kości zużyć do drugiego dania. Rosół połączyć z winem, koniakiem i masłem, doprawić. Podawać z kluskami francuskim.

    Masło: raki wyszorować szczotką. Zalać wrzącą wodą, dodać koperek i gotować ok. 20 min. Potem wyjąć mięso z raków, pancerze oczyścić i zemleć wszystkie skorupy. Smażyć na maśle ok. 10 min., ciągle mieszając. Następnie zalać wodą i gotować do chwili, aż masło wypłynie na powierzchnię. Masło ostudzić i wstawić do chłodziarek. Stwardniałe masło wyjąć z naczynia i usunąć od spodu zanieczyszczenia. Masło można przechowywać w zamrażarce.


[Komentarzy: 0]
Kuchnia polska © 2002 - 2012