random
random
random
random

„Hamburger”Składniki:


Na jedną osobę: 250 g mielonej chudej wołowiny, liść zielonej sałaty, 1 bułka na hamburger, 2 plastry ogórka kiszonego lub konserwowego, 2 plastry pomidora, 2 plastry cebuli, 30 ml oleju, sól, pieprz.

Dodatki: ketchup, musztarda, majonez, ew. plaster żółtego sera.

Sposób wykonania:


    Z mielonego mięsa uformować sporego, typowo amerykańskiego hamburgera. Radzi się nie dodawać soli i pieprzu przed pieczeniem, gdyż szczególnie sól powoduje łykowatość wołowiny, również mielonej.

    Dużego hamburgera smażyć w sumie 10 min. Postarać się obrócić go na drugą stronę w połowie pieczenia i po obróceniu posolić i popieprzyć. W międzyczasie przekroić bułeczkę i włożyć na 1 min. do dobrze nagrzanego piekarnika.

    Każdy uczestnik biesiady sam może smarować sobie bułeczkę majonezem i ostrą musztardą, następnie nakładać sałatę, plastry pomidora i cebuli, następnie hamburgera, ketchup i drugą połówkę bułeczki.

    Jeżeli pod koniec smażenia na połówkę bułeczki lub hamburgera położy się plaster żółtego sera to otrzyma się cheesburgera. Miłośnicy tłustego mięsa mogą włożyć do mięsa w trakcie formowania hamburgera kawałek ziołowego masła.


[Komentarzy: 0]
Kuchnia polska © 2002 - 2012