random
random
random
random

„Hot dogi z kiełbasek”Składniki:


Na jedną osobę: bułeczka do hot dogów, gruba kromka bułki paryskiej lub jeszcze lepiej kawałek (15 cm) bagietki, kiełbaska wieprzowa, ew. cielęca, plasterek bekonu lub szynki, plaster sera typu ementaler.

Dodatki: ketchup, majonez, w wariancie polskim kilka krążków cebuli i świeża zielenina.

Sposób wykonania:


    Bagietkę pokroić na ok. 15 cm kawałki, każdy z nich przekroić wzdłuż na pół (najlepiej zrobić głębokie nacięcie z jednej strony) i ułożyć przekrojoną stroną na grillu. Podobnie postępować z grubą kromką bułki paryskiej (rozciąć ją tak, żeby powstała kieszeń na kiełbaskę).

    Oddzielnie podpiekać plastry bekonu, krążki cebuli oraz ponacinane kiełbaski (celowo nie jest napisane o parówkach, gdyż niedobrym pomysłem jest serwowanie z grilla wyrobów z mas tłustych do niczego niepodobnych i pomimo tego, że przepis naraża się miłośnikom parówek, najlepiej użyć do tego celu smacznych wyrobów w rodzaju frankfuterek, czy nawet cienkich kiełbas śląskich).

    W każdą upieczoną kiełbaskę włożyć plasterek żółtego sera. Całość owinąć plastrem bekonu lub szynki i ponownie ułożyć na ruszcie (najlepiej na tacce, żeby ser nie mógł wpadać na rozżarzony węgiel). Gdy ser zacznie się topić włożyć kiełbaskę w kawałek bagietki lub w bułkę.

    Każdy uczestnik sam sobie może wysmarować swojego hot doga majonezem lub ketchupem. Ewentualnie nałożyć upieczone krążki cebuli i świeże pokrojone warzywa. Pożądana jest duża ilość serwetek!


[Komentarzy: 0]
Kuchnia polska © 2002 - 2012