random
random
random
random

„Chłopskie śniadanie”Składniki:


70 dag ziemniaów, 15 dag obranej cebuli, 15 dag wędzonej szynki, 10 jaj, 2 ogórki konserwowe, sól, biały pieprz, 3 dag oleju.

Sposób wykonania:


    Ziemniaki ugotować, ostudzić, obrać i odstawić do wystygnięcia. Ziemniaki po wystudzeniu pokroić w plastry. Podzielić na 5 części i po koleji smażyć na oleju na jasnozłoty kolor. Cebulę i wędzoną szynkę pokroić w cienkie paski i smażyć razem z ziemniakami. Ogórki pokroić w kostkę i dodać do ziemniaków. Przyprawić solą i pieprzem. 2 jaja lekko ubić i dodać do masy ziemniaczanej, zmniejszyć ogień i drewnianą łyżką tak długo całość mieszać, aż jajka całkowicie się zetną. Następnie wyłożyć na talerz i udekorować liśćmi sałaty.

    Notatka: Śniadanie rolnika to posilne danie ziemniaczane, które spożywane jest w Niemczech o każdej porze dnia - jednakże poza porą śniadaniową. Jak sam nazwa pozwala przypuścić, śniadanie rolnika to pożywny posiłek, rozpowszechniony na wsi i spożywany przez chłopów i robotników rolnych po karmieniu zwierząt względnie jako drugie śniadanie przed ciężką pracą na roli.


[Komentarzy: 0]
Kuchnia polska © 2002 - 2012