random
random
random
random

„Udziec sarni po szwabsku”Składniki:


1.5 kg udźca z sarny, 1 l maślanki, 0.25 łyżeczki pieprzu, 8 rozgniecionych jagód jałowca, 5 obranych ząbków czosnku, 30 g masła, 3 łyżki oleju, 4 łyżki 30% śmietanki.

Sos: 1 kromka pokruszonego razowego chleba, 0.125 l białego wytrawnego wina, 2 łyżki soku cytrynowego, 2 łyżki ekstraktu z dziczyzny, 1 - 2 łyżki paty pomidorowej, 0.25 łyżeczki cukru, sól i pieprz.

Sposób wykonania:


    Udziec włożyć do maślanki i marynować w chłodzie pod przykryciem dni. Wyjąć, odsączyć i osuszyć bibułą kuchenną, obrać z błon, trzeć pieprzem i jałowcem. Rozgrzać piekarnik do 195°C. Mięso zluzować trochę od kości i powtykać ząbki czosnku. W brytfannie rozgrzać masło i olej i obsmażyć wiec ze wszystkich stron. Polać koma łyżkami tłuszczu i piec w piekarniku przez 15 min. Następnie posmarować śmietanką. Resztę śmietanki dodać do sosu i piec przez lejne 30 min., często mięso podając. Gotowy udziec zdjąć z brytfanny i trzymać w wyłączonym, na otwartym piecyku.

    Do sosu dodać razowy chleb, wino, sok owy, ekstrakt z dziczyzny i pastę pomidorową. Gotować mieszając. Dobrze zacierać pokruszony chleb. Przyprawić cukrem, solą i pieprzem.

    Dodatek: spatzle (szwabskie kluski).


[Komentarzy: 0]
Kuchnia polska © 2002 - 2012