random
random
random
random

„Ziemniaki z grilla”Składniki:


1 kg ziemniaków, folia aluminiowa.

Sposób wykonania:


    Ziemniaki umyć, wytrzeć papierowym ręcznikiem, natrzeć na górze i zawinąć każdy oddzielnie w folię aluminiową. Ułożyć na grillu na niedużym ogniu. Piec ok. 1 h.

    Oczywiście jest to przepis najbardziej prymitywny, ale zachęca się, jak zawsze do różnych modyfikacji. Dobrze jest większe ziemniaki wcześniej podgotować (ok. 20 min.) bo nie tylko nie tracą one nic ze swoich wartości, ale oszczędzają też nasz czas.

    Można przygotować do ziemniaków, któryś z podanych niżej sosów, a można również przygotować bejcę, w której zanurza się ziemniaki na 0.5 h przed zawinięciem ich w folię.

    Bejcę przygotowuje się z bardzo różnych składników, przede wszystkim oliwy - 125 ml na 1 kg ziemniaków, roztartego czosnku, posiekanych ziół i przypraw - soli i pieprzu. Dobrze jest do oliwy dodać łyżeczkę dobrej musztardy, świeżą kolendrę i posiekaną cebulkę. Wreszcie, zawijając ziemniaki w folię można ułożyć na każdym ziemniaku małą gałązkę koperku. Jest to tylko i wyłącznie kwestia indywidualnych upodobań, każde rozwiązanie jest dobre, bo ziemniaki z grilla są po prostu pyszne.


[Komentarzy: 0]
Kuchnia polska © 2002 - 2012