random
random
random
random

„Ziemniaki z grzybami z grilla”Składniki:


8 średnich ziemniaków, 4 duże liście kapusty, 2 szkl. grzybów suszonych, 2 łyżki masła, 1.5 cebuli, 2 łyżki oliwy, 8 plastrów wędzonej słoninki (może być boczek), 0.25 łyżeczki chili, sól i pieprz do smaku.

Sposób wykonania:


    Ziemniaki umyć i podgotować w całości (ok. 20 min., aby jeszcze były twarde), odstawić do ostygnięcia. Liście kapusty umyć, przekroić na dwie części, wyciąć główny "nerw" i zblanszować w wodzie z solą.

    Farsz: namoczone (przez ok. 3 h) grzyby ugotować, grubo posiekać. Na maśle, na patelni zeszklić drobno cebulę pokrojoną w pół-talarki, dodać do niej grzyby, dusić do miękkości podlewając wodą z gotowania grzybów (ok. 1 h.), na koniec duszenia przyprawić chili oraz solą i pieprzem, trzymać na ogniu do zredukowania płynu.

    Ziemniakom ściąć wierzchy, wydrążyć łyżeczką i nadziać farszem, (układając po pół plasterka słoniny na spód i wierzch farszu), posmarować ziemniaki oliwą i owinąć w liście kapusty. Kawałki folii aluminiowej posmarować oliwą i zawinąć osobno każdy ziemniak. Grillować na średnim węglu ok. 20 min.


[Komentarzy: 0]
Kuchnia polska © 2002 - 2012