random
random
random
random

„Tortille”Składniki:


150 g mąki kukurydzianej na tortille (masa harina), sól.

Sposób wykonania:


    Z mąki, soli i ok. 200 ml wody zagnieść ciasto i podzielić je na 10 porcji.

    Z każdej porcji uformować kulkę i spłaszczyć ją dłońmi, a następnie wywałkować z niej placuszki o średnicy ok. 10 - 12 cm. Wałkowanie możemy sobie ułatwić, wkładając ciasto pomiędzy 2 kawałki folii. Po wywałkowaniu folię zdjąć.

    Jeżeli brzegi placka są zbyt kruche, dodać do ciasta trochę wody. Tortille smażyć bez tłuszczu na powleczonej teflonem patelni, po 2 - 3 min. z każdej strony. Usmażone tortille powinny mieć jasnobrązowy kolor.

    Rada: do przygotowania tortilli koniecznie należy użyć specjalnej mąki kukurydzianej (masa harina), ponieważ ciasto zrobione z normalnej mąki kukurydzianej nie chce się związać. Jeżeli chcemy częściej smażyć tortille, warto pokusić się o kupienie specjalnej praski.

    Przy przygotowywaniu nadzienia do tortilli można popuścić wodze swojej kulinarnej fantazji, jednak najsmaczniejsze są farsze z fasoli, wieprzowiny, drobiu, kiełbasek lub sera. Tortille można także smażyć na zapas i zamrażać. Natomiast jeżeli chce się przez pewien czas przetrzymać je na ciepło, to należy je włożyć do koszyczka i nakryć ciepłą ściereczką lub wstawić do piekarnika ustawionego na 50°C. Niekiedy w sklepach można także kupić tortille mrożone lub pakowane próżniowo. Są one równie smaczne, jak tortille przygotowane w domu.


[Komentarzy: 0]
Kuchnia polska © 2002 - 2012