random
random
random
random

„Rogaliki waniliowe”Składniki:


500 g mąki (ok. 3 szkl.), 200 g cukru pudru, 250 g masła, cukier waniliowy (2 - 3 torebki), 150 g obranych, mielonych migdałów, 1 jajo, 3 łyżki śmietanki 22%.

Sposób wykonania:


    Mąkę przesiać, dodać cukier puder, cukier waniliowy, jajo, śmietankę (ew. mleko), zmielone migdały i pokrojone masło. Najpierw wszystkie składniki wymieszać i posiekać nożem, następnie wyrobić szybko rękami. Podzielić je od razu na porcje, z których uformować wałki o średnicy ok. 2 cm. Zawinąć każdy wałek w folię aluminiową i włożyć do lodówki na co najmniej 1 h. Po oziębieniu, wyjmująć wałek ciasta z lodówki i pokroić na kawałki o długości 2 - 4 cm. Z każdego kawałeczka zlepić mały rogalik. Postępować tak z każdym wałkiem ciasta z lodówki. Ułożyć gotowe rogaliki od razu na blachach posmarowanych masłem lub wyłożonych papierem pergaminowym. Piec 10 - 12 min. (na złoty kolor) w piekarniku nagrzanym do temp. 170 - 180°C.

    Te rogaliki najlepsze są posypane cukrem pudrem, ale można je też obtoczyć w cukrze waniliowym lub zanurzać do połowy w polewie czekoladowej. Zamiast migdałów można też użyć mielonych orzechów laskowych lub włoskich.


[Komentarzy: 0]
Kuchnia polska © 2002 - 2012