random
random
random
random

„Kotlety schabowe panierowane”Składniki:


60 dag schabu wieprzowego (lub z dzika), sól, pieprz mielony, papryka w proszku, 2 dag mąki, jajo (można dodać łyżkę mleka), 5 dag tartej bułki, 3 - 5 dag smalcu.

Sposób wykonania:


    Mięso opłukać i odrąbać kręgosłup, pozostawić kości żebrowe i wyciąć kotlety w taki sposób, aby każdy z nich pozostał z kością. Kotlety naciąć w kilku miejscach na obwodzie, pobić tłuczkiem i nadać im owalny kształt. Natrzeć przyprawami z obydwu stron. Zanurzyć kolejno w mące, rozmąconym jaju i tartej bułce. Bułkę przycisnąć nożem, aby nie odpadała od kotletów i wyrównać ich brzegi. Smalec rozgrzać silnie na patelni, włożyć kotlety i usmażyć je na złocisty kolor z obydwu stron. Podawać z ziemniakami i surówkami, np. sałatką z pomidorów, kwaszoną kapustą lub ogórkami.

    Kotlety schabowe bez kostki można przygotować w taki sam sposób, usuwając przed ich formowaniem również kości żebrowe. Tak samo przyrządza się kotlety i sznycle wieprzowe panierowane z mięsa bez kości, wykrajanego w poprzek włókien z innej części tuszy (np. frykando - od szynki).


[Komentarzy: 0]
Kuchnia polska © 2002 - 2012