random
random
random
random

„Schab faszerowany śliwkami”Składniki:


2 kg schabu z kością, 2 łyżki oleju, 1 łyżka miodu.

Bejca: 3 łyżki oleju, 4 - 5 ząbków czosnku, 1 łyżka majeranku, 1.5 łyżki białego octu winnego.

Farsz: 10 dag suszonych śliwek kalifornijskich bez pestek - jeszcze lepiej naszych wędzonych i mogą też być suszone morele, 100 ml jałowcówki lub żubrówki.

Sposób wykonania:


    Schab umyć, osuszyć, oddzielić od kości i usunąć ścięgna. Mięso ponakrawać wzdłuż, uformować szeroki, prostokątny płat i rozbić go dłonią. Olej wymieszać z pozostałymi składnikami bejcy. Wysmarować nią mięso z obu stron, a następnie włożyć na 1 h do miski z pozostałą bejcą. Kilka razy przewrócić mięso w trakcie bejcowania. Wyszorowane ziemniaki gotować na pół miękko z łodyżkami koperku. Odcedzić, wystudzić i obrać.

    Farsz: śliwki wymoczyć w żubrówce lub jałowcówce. Po 2 h osączyć i rozłożyć na plastrze mięsa, zwinąć i obwiązać białą bawełnianą nicią. Roladę włożyć do brytfanny, polać olejem i piec 20 min. w temp. 240º C. Zmniejszyć temp. do 180º C i piec jeszcze ok. 30 min., aż na powierzchni mięsa utworzy się skorupka. Wysmarować wierzch tak podpieczonego mięsa miodem i dopiec jeszcze 20 min. Na półmisku ułożyć mięso pokrojone w grube plastry, a obok. niego zrumienione ziemniaki posypane koperkiem.


[Komentarzy: 0]
Kuchnia polska © 2002 - 2012