random
random
random
random

„Zupa gulaszowa I”Składniki:


1 kg wołowiny z kością (łopatka i rostbef), włoszczyzna, 2 obrane cebule, łyżka słodkiej, zmielonej papryki, 5 czerwonych, słodkich papryk, pokrajanych w kostkę, 0.5 łyżeczki kminku, 2 łyżki smalcu, 3 duże pomidory, 600 g ziemniaków, sól, pieprz do smaku.

Kluski - czipetke: 200 g mąki, jajo, sól, woda.

Sposób wykonania:


    Wytrybować mięso i oddzielić mięso od kości. W dużym garnku wstawić wywar z włoszczyzny, kości i kminku. Gotować na wolnym ogniu ok. 2 h. Mięso pokroić w kosteczkę i przesmażyć na smalcu w szybkowarze wraz z drobno pokrajaną cebulą. Dolać 2 szkl. wody, dodać mieloną paprykę, pomidory pokrajane w ćwiartki i paprykę pokrajaną w kostkę. Gotować na małym ogniu ok. 45 min. od momentu przekroczenia progu ciśnienia wewnętrznego. Gdy mięso będzie już miękkie, wrzucić ziemniaki pokrajane w kostkę i gotować jeszcze ok. 5 min. od momentu ppcw. Wlać wywar z włoszczyzny i dodać przygotowane wcześniej

    Kluseczki - czipetke. Czipetke wykonuje się z 200 g mąki, jednego jajka i szczypty soli, zagniatając najpierw dosyć sprężyste ciasto, które następnie formuje się podobnie do naszej zacierki - w formie spłaszczonych ziaren fasoli. Doprawić do smaku solą, papryką i pieprzem.


[Komentarzy: 0]
Kuchnia polska © 2002 - 2012