random
random
random
random

„Befsztyk w winie”



Składniki:


2 duże rostbefy z kością, 4 duże czerwone papryki, 500 g pieczarek, 1 por, 100 ml białego wytrawnego wina, 50 g masła, 4 ząbki czosnku, sok z 1 cytryny, 1 pęczka natki pietruszki, sól.

Sposób wykonania:


    Mięso umyć, odkroić kości, zbić tłuczkiem z obu stron i przekroić każdy rostbef na dwie części. Skropić sokiem z cytryny i odstawić na 10 min.

    Papryki umyć, osuszyć i upiec w piekarniku (krótko w bardzo wysokiej temperaturze). Zdjąć z nich skórki, oczyścić z nasion i pokroić na 8 części.

    Pieczarki obrać i pokroić na ćwiartki. Pora przekroić wzdłuż, dokładnie umyć i pokroić na paseczki. Czosnek obrać i posiekać drobno lub wycisnąć. Pietruszkę posiekać.

    W garnku roztopić masło i poddusić na nim pora (2 min.). Dodać pieczarki, czosnek i pietruszkę. Posolić, wymieszać, przykryć i dusić na małym ogniu jeszcze chwilkę.

    Na rozgrzanym ruszcie upiec mięso z 2 stron.

    Na dużej patelni rozłożyć papryki i osolić. Na papryce położyć mięso, zalać winem i dusić pod przykryciem przez 5 min. Befsztyki posolić (dopiero teraz), położyć na nich pieczarki z porami. Gotować tak długo (bez przykrycia), aż sos zgęstnieje.


[Komentarzy: 0]
Kuchnia polska © 2002 - 2012