random
random
random
random

„Medaliony w galarecie”Składniki:


800 g polędwicy wołowej, 500 ml wywaru z kości lub mięsa i jarzyn (może być z kostki), 25 ml wiśniówki lub madery, 2 łyżeczki żelatyny, 20 jaj przepiórczych, 200 g świeżych wiśni bez pestek (mogą być też z kompotu lub mrożone), 3 łyżki oliwy lub oleju, słodka mielona papryka, cukier, sól, pieprz.

Sposób wykonania:


    Mięso oczyścić z błon, umyć, osuszyć i natrzeć oliwą zmieszaną ze słodką papryką, solą i pieprzem. Odstawić na 1 h w chłodne miejsce. Jaja przepiórcze ugotować na twardo. Wywar ugotować, jeżeli ma się świeży wywar z włoszczyzny i mięsa lub kości, to powinno się zawsze wcześniej wyjąć jarzyny, odcedzić wywar i go sklarować białkami. Dolać do niego wino i gotować nie dopuszczając do wrzenia. Żelatynę wymoczyć w łyżce wody i gdy napęcznieje wlać ją do gotującego się wywaru. Wymieszać, aż żelatyna się całkowicie rozpuści. Doprawić solą i cukrem do smaku.

    Polędwicę zwinąć w folię i piec w piekarniku nagrzanym do 220°C przez 25 - 30 min., pod koniec pieczenia rozwinąć folię. Mięso wystudzić, pokroić w plastry i ułożyć na półmisku, przybrać wiśniami i połówkami jaj przepiórczych. Można też dodać trochę zieleniny. Polać zimną, tężejącą galaretą i wstawić do lodówki, do całkowitego zastygnięcia. Półmisek można udekorować kawałkami świeżego ananasa.


[Komentarzy: 0]
Kuchnia polska © 2002 - 2012