random
random
random
random

„Sernik z czarnym tartym ciastem - sernik mrożony”Składniki:


40 dag mąki pszennej, 4 łyżki kwaśnej śmietany, 2 łyżki kakao, 20 dag masła lub margaryny, 1 łyżka cukru, 1 łyżeczka proszku do pieczenia.

Masa serowa: 1 kg białego, tłustego sera, 1 pełna łyżka masła, 40 dag cukru, 2 łyżki mąki ziemniaczanej, 4 jaja.

Bakalie: rodzynki, skórka pomarańczowa, kandyzowana, figi.

Sposób wykonania:


    Ciasto: Margarynę roztopić i przestudzić, dodać przesianą mąkę i pozostałe składniki, po czym szybko lecz dokładnie zagnieść. Ciasto podzielić na dwie części, spłaszczyć dłonią każdą część i włożyć w woreczku nylonowym (oddzielnie) do zamrażalnika.

    Masa serowa: Jaja umyć, oddzielić białka od żółtek. Ser zemleć w maszynce do mielenia mięsa. Do sera dodać miękkie masło, mąkę ziemniaczaną, żółtka, cukier i bakalie. Całą masę dokładnie utrzeć. Na koniec do masy serowej dodać ubite na sztywną pianę białka jaj, po czym delikatnie wymieszać. Na wysmarowaną tłuszczem blachę o wysokich krawędziach (może być tortownica) zetrzeć za pomocą tarła o grubych otworach jedną część zamrożonego ciasta. Na ciasto nałożyć masę serową, powierzchnię wyrównać, po czym wierzch przykryć drugą warstwą ciasta również scieranego za pomocą tarła tuż nad blachą. Piec poczatkowo w piekarniku o dosyć wysokiej temperaturze, a po upływie ok. 10 min. temperaturę obniżyć. Po upieczeniu kroić w kwadraty lub prostokąty.


[Komentarzy: 0]
Kuchnia polska © 2002 - 2012