random
random
random
random

„Deser pavlova”Składniki:


4 białka, 30 dag cukru pudru, łyżeczka mąki kukurydzianej, łyżeczka octu winnego (o neutralnym smaku), 0.5 łyżeczki kawowej aromatu waniliowego, 300 ml ubitej śmietanki kremowej, 30 - 40 dag truskawek, 2 - 3 łyżki cukru pudru (do polewy truskawkowej).

Sposób wykonania:


    Rozgrzać gazowy piekarnik do temp. 220 - 250°C. Z białek ubić sztywną pianę. Dalej ubijać, dodając po łyżce cukier. Mąkę zmieszać z ostatnią łyżką cukru i wraz z nim dodać do piany. Skropić pianę octem i aromatem i jeszcze chwilę ubijać. Z pergaminu lub folii aluminiowej wyciąć kółko o średnicy ok. 18 cm. Natłuścić je nieco i położyć na blasze. Nałożyć pianę i wygładzić szpatułką (brzegi powinny być wyższe, a środek nieco wklęsły). Blachę wstawić do piekarnika. Zmniejszyć ogień w piekarniku do umiarkowanego i zapiekać deser przez ok. 1.5 h. Wyjąć upieczony deser i odstawić. Gdy ostygnie, ułożyć na środku kopczyk z ubitej śmietanki. Śmietankę udekorować ładnymi truskawkami (ok. 0.75 podanej ilości). Resztę truskawek rozgnieść widelcem i przetrzeć przez sito. Dodać cukier i dokładnie wymieszać. Uzyskanym syropem polać śmietankę.

    Uwaga: Jeśli używamy piekarnika elektrycznego nalezy go najpierw nagrzać do temp. 150°C, a następnie piec deser przez 45 - 60 min.


[Komentarzy: 0]
Kuchnia polska © 2002 - 2012