random
random
random
random

„Forszmak”Składniki:


70 dag schabu, 20 dag boczku wedzonego, 20 dag dobrej kiełbasy, kiszone ogórki, koncentrat pomidorowy, cebulka, czerwone wino, śmietanka, sól, papryka ostra i słodka, vegeta, maka, masło, wołowina na rosół.

Sposób wykonania:


    Gotujemy rosół z wołowiny, musi być esencjonalny, przelewamy do większego garnka, schab kroimy w paski (nie można go solić zanim się nie podsmaży) i podsmażamy na ostrym ogniu mieszając, kroimy boczek i smażymy na tym samym tłuszczu, kroimy kiełbasę i tak samo podsmażamy, kroimy ogórki i też podsmażamy. Uwaga - kolejność jest wazna! Wszystkie produkty po podsmażeniu przekładamy do garnka z rosołem, który stoi cały czas na małym ogniu. Pastę pomidorową dodajemy bezpośrednio do zupy, przyprawy sól, papryka i vegeta. Z mąki i masła robimy zasmażkę, dodajemy do zupy, na sam koniec dodajemy tylko lekko zeszkoloną cebulkę, śmietankę i tuż przed podaniem dodajemy czerwone, wytrawne wino.

    Uwagi: ważne jest żeby smażyć poszczególne produkty, nie zlewać tłuszczu do zupy, wszystko smażymy na tym samym tłuszczu, ewentualnie uzupełniając jego ilość (tutaj smalec). Należy zachować kolejność schab, boczek, kiełbasa, ogórek. Ilość ogórków to sprawa naszego gustu jak bardzo kwaśna ma być zupa. Wszystkie produkty kroimy w paski. Zupa ma mieć gęstą konsystencję.


[Komentarzy: 0]
Kuchnia polska © 2002 - 2012