random
random
random
random

„Kotlety mielone II”Składniki:


40 dag mielonego mięsa, 5 - 8 dag czerstwej bułki, 1 szkl. mleka, 5 dag cebuli, jajo, sól, mielony pieprz, papryka w proszku, 2 dag tartej bułki, 3 - 5 dag smalcu.

Sposób wykonania:


    Na kotlety mielone można stosować różnego rodzaju mięsa (wołowo-wieprzowe, końsko-wieprzowe, cielęco-wieprzowe, baranie, z dzika oraz z sarny lub jelenia z dodatkiem tłustej wieprzowiny podgardla lub boczku). Bułkę namoczyć w mleku i odcisnąć. Cebulę pokrajać bardzo drobno. Mięso połączyć z bułką, cebulą i jajem, dodać przyprawy. Masę dokładnie wyrobić. Przygotowaną masę podzielić na równe części, uformować kule, obtoczyć je w tartej bułce, spłaszczyć na grubość ok. 1.5 cm i nadać im przy użyciu noża kształt okrągły lub owalny, zwężający się z jednej strony, wyrównując jednocześnie brzegi. Smalec rozgrzać silnie na patelni, włożyć kotlety i usmażyć z obydwu stron.

    Podawać z ziemniakami lub makaronem-krajanką i marchewką z groszkiem lub sałatką z kwaszonej kapusty. Zamiast surowej cebuli można dodać do masy drobno pokrajany strąk papryki, posiekany koperek lub nać pietruszki. Do mięsa baraniego dodaje się 1 - 2 ząbki czosnku roztartego z solą.


[Komentarzy: 0]
Kuchnia polska © 2002 - 2012