random
random
random
random

„Karczek z bananami”Składniki:


0.5 kg pieczonego karczku, 5 bananów, 2 opakowania śmietany 18%, 4 - 5 łyżek koncentratu pomidorowego 30%, sos tabasco, szczypta curry, tarty ser mozzarella ok. 30 dag, sól, pieprz.

Sposób wykonania:


    Wariant szybki: Zapiekankę można przygotować z gotowego kawałka ogonówki lub polędwicy sopockiej pokrojonej w plastry.

    Wariant dłuższy: Najpierw musimy przygotować klasycznie upeklowany upieczony w piekarniku karczek. Po upieczeniu kroimy go w 1 - 1.5 cm plastry. Następnie obieramy banany i również kroimy w 0.5 cm plasterki.

    Sos: W misce mieszamy 2 opakowania śmietany, dodajemy koncentrat, wkrapiamy kilka kropli tabasco, przysmaczamy szczyptą soli i curry. Wszystko razem dokładnie mieszamy.

    Pokrojony karczek układamy w podłużnym naczyniu żaroodpornym lub glince (w taki sposób, jak się rozkłada po pokrojeniu, plastry zachodzą na siebie). Plastry karczku przekładamy dość obficie plastrami bananów (w zależności od uznania i upodobania do bananów). Tak ułożonego przekładańca zalewamy przygotowanym wcześniej sosem i posypujemy tartą mozzarellą. Wkładamy przykryte naczynie do piekarnika 160°C - 180°C na do czas 30 min. Na ostatnie 10 min. można naczynie odkryć, aby mozzarella z wierzchu się zrumieniła. Na talerzu plaster mięsa, polewany sosem z dodatkiem mięciutkich bananów. Podajemy z purée lub kulą ryżu.


[Komentarzy: 1]
Kuchnia polska © 2002 - 2012