random
random
random
random

„Papiloty z kaszanką”Składniki:


150 g kaszanki, ząbek czosnku, ćwiartka kwaśnego jabłka, 20 g oleju, plaster boczku, po szczypcie kminku i ostrej papryki.

Sposób wykonania:


    Olej wymieszać z kminkiem i ostrą papryką. Posmarować nim folię (błyszczącą stronę). Ułożyć na folii kaszankę, najlepiej kilka grubych plastrów, ząbek czosnku, ćwiartkę jabłka. Najlepiej jest wszystkie składniki skropić olejem z przyprawami lub przynajmniej nimi posypać. Z folii uformować paczuszkę. Starać się nie zawijać folii zbyt szczelnie, żeby kaszanka mogła przejść aromatem czosnku i jabłka. Ułożyć pakiecik na ruszcie i grillować ok. 15 min. Na 5 min. przed końcem grillowania bezpośrednio na ruszcie upiec plaster boczku posypanego ostrą papryką. Podawać każdemu na talerz jego własnego "papilota" z kaszanką, plaster upieczonego na rumiano boczku i przypieczony chleb. Upieczonym czosnkiem wysmarować boczek i grzanki.

    Największą przyjemnością dla uczestników grilla jest możliwość własnoręcznego przygotowania papilotów. Można wówczas dać upust wyobraźni i stosować różne dodatki. Można dodać czosnek, jak i krążki cebuli, różne warzywa, zmienić zestaw przypraw (dodać majeranek, tymianek lub rozmaryn), nałożyć na jabłko łyżeczkę żurawiny lub skropić całość np.: słodko - kwaśną bejcą przygotowaną do innych mięs.


[Komentarzy: 0]
Kuchnia polska © 2002 - 2012