random
random
random
random

„Rulony z szynki”Składniki:


300 g szynki, 8 łyżek sałatki jarzynowej - włoskiej, 1 łyżeczka musztardy, 500 ml wywaru (może być z kostki), 1 łyżka żelatyny (jeśli używa się wywaru z mięsa i kości - brać 1 łyżeczkę żelatyny), 3 jaja ugotowane na twardo, 1 łyżka posiekanej natki pietruszki, sałata.

Sposób wykonania:


    Szynkę pokroić w ładne, równe plastry. Resztki, lub też 1 - 2 plasterki pokroić drobno i połączyć z sałatką jarzynową.

    Sałatka jarzynowa, zwana przekornie włoską składa się z pokrojonych w kostkę ugotowanych jarzyn: marchewki, selera, pietruszki, jeśli ktoś lubi to ziemniaków oraz ogórków kiszonych, jabłek, jaj ugotowanych na twardo.

    Wszystkie składniki wymieszać, doprawić solą i pieprzem i połączyć z majonezem lub śmietaną. Oczywiście do wypełnienia szynki można też użyć innych sałatek, np. ziemniaczanej, selerowej itp. Do sałatki dodać pokrojoną drobno szynkę, musztardę i 100 ml galarety. Można przygotować galaretę z kostki rosołowej i żelatyny, ale najlepsza jest oczywiście galareta mięsna z kości i nóżek cielęcych. Na każdy plaster szynki nałożyć łyżką trochę sałatki i zwijać plaster w ładny rulon, który można np. związać ozdobnie szczypiorkiem. Włożyćy rulony ułożone na półmisku.


[Komentarzy: 0]
Kuchnia polska © 2002 - 2012