random
random
random
random

„Karp nadziewany orzechami”Składniki:


Średniej wielkości karp (ok. 1 kg), 5 - 6 cebul, 0.75 szkl. oleju, 0.5 szkl. zmielonych lub stłuczonych orzechów włoskich, pęczek natki pietruszki, 0.5 łyżeczki zmielonego pierzu, 1 łyżeczka czerwonej papryki, sól.

Zalewa: 1 szkl. jogurtu naturalnego, 2 jajka, 1 łyżeczka mąki.

Sposób wykonania:


    Karpia oczyścić z łusek oraz wnętrzności (wątróbkę oraz ikrę należy zachować), po czym go dokładnie umyć zimną wodą. Posolić go od strony wewnętrznej i z zewnątrz. Posmarować olejem i pozostawić na 30 min.

    Drobno pokrojoną cebulę dusić w 0.5 szkl. oleju i odrobinie wody, aż zmięknie. Dodać orzechy, posiekaną natkę pietruszki, wyjętą z karpia wątróbkę oraz ikrę, pieprz, paprykę i sól do smaku. Tak przygotowane nadzienie dokładnie wymieszać i wypełnić nim karpia, następnie zaszyć otwór białą nicią.

    Karpia ułożyć w posmarowanej olejem brytfance. Polać go 2 - 3 łyżkami oleju i piec w umiarkowanie nagrzanym piekarniku. Ewentualnie karpia można podawać z zalewą zrobioną z wymieszanego jogurtu, jajek i łyżeczki mąki. W takim przypadku, po opieczeniu karpia należy go polać zalewą i pozostawić w piekarniku przez kolejne 10 min.


[Komentarzy: 0]
Kuchnia polska © 2002 - 2012