random
random
random
random

„Sałatka z karczochów z sosem pomarańczowym”Składniki:


1 duży bakłażan (500 g), 2 łyżeczki soku z cytryny, gruba sól kuchenna, 1 czerwona papryka posiekana, 1 zielona papryka posiekana, słoik (ok. 200 g) serc karczochów conte de cesare, odsączonych i przeciętych na pół, 0.25 szkl. oliwy z oliwek gaea.

Sos pomarańczowy: 2 łyżeczki odsączonych, posiekanych zielonych papryczek, 4 pomarańcze podzielone na segmenty, 4 łyżeczki białego dresingu na occie balsamicznym mazzetti, 2 łyżeczki utartej skórki z cytryny, 2 łyżki soku pomarańczowego, 2 łyżki cukru, 1 łyżka brandy, 1 szkl. oliwy z oliwek gaea.

Sposób wykonania:


    Pokrojonego bakłażana zalać sokiem z cytryny, posypać solą i pozostawić na 1 h. Przepłukać zimną wodą i odsączyć na papierze kuchennym. Smażyć bakłażana, papryki, i karczochy oddzielnie na oliwie aż zbrązowieją. Odsączyć z tłuszczu i zostawić do ostygnięcia. Wymieszać warzywa z sosem pomarańczowym, przykryć szczelnie i wstawić do lodówki na kilka godzin. Przygotowanie sosu pomarańczowego: papryczkę, kawałki pomarańczy, biały dresing, skórkę, sok, cukier i brandy zagotować razem w garnku. Gotować pod przykryciem ok. 5 min. do czasu aż sos zmniejszy swą objętość o połowę. Dodać oliwę. Wszystko dokładnie wymieszać. Potrawę można przygotować dzień wcześniej i przechować w lodówce. Podawać schłodzone.


[Komentarzy: 0]
Kuchnia polska © 2002 - 2012